שמנים אתריים טבעיים וטהורים להרגעה

יד מחזיקה פיפטה ומטפטפת טיפות לתוך בקבוק של שמנים אתריים, על רגע של שקיעה

שמנים אתרים טבעיים וטהורים, הם רבגוניים וטובים לגוף ולנפש. שמנים אתריים איכותיים יכולים לסייע בהרפיה ובהרגעה, להפחית מתח, ולשפר ולרומם את מצב הרוח. שמנים אתריים ידועים בתכונות הטיפוליים שלהם, כמו לעזור במקביל לצרכים מגוונים נוספים – למשל שמן מסוים שעוזר לחטא ולחזק את המערכת החיסונית הוא גם חלק מקבוצת שמנים אתריים להרגעה. שמנים אתריים מופקים מצמחים ושימשו במשך מאות שנים בהצלחה ברפואה הטבעית בזכות תכונותיהם הטיפוליות, אשר הוכחו קלינית בהרבה מקרים. בפוסט הזה, נספר לכם על היתרונות של שימוש בשמנים אתריים איכותיים להרפיה, הפחתת מתח והתרוממות הנפש, נשתדל לתת עצות וידע מעשי איך להשתמש בשמנים האתריים הטהורים של עומר הגליל – ארומתרפיה ביעילות.

שמנים אתריים להרפיה של הגוף והנפש

כשאנחנו רגועים ושמחים, אנחנו מתפקדים טוב יותר. ולהפך, כשאנחנו לחוצים, התפקוד שלנו יורד, הבריאות הפיזית והרגשית נפגעת, לכן, מומלץ להיות ברגיעה והרפיה.

ארומתרפיה כידוע היא תורת רפואה הוליסטית ולכן, מתוך שנים רבות של ידע וניסיון, שנצברו הן במפעל עומר הגליל – ארומתרפיה וכן על ידי העמיתים ברפואה המשלימה המתמחים בארומתרפיה, אנו למדים שהשמנים האתרים מעבירים לגוף שלנו את התכונות המרפאות של הצמחים באמצעות חוש הריח דרך הריאות, אוסמוזה באמבט מים, מריחה על העור, וחדירה למחזור הדם.

על פי עקרונות הארומתרפיה ובאמצעות השמנים הטהורים, והמוצרים של עומר הגליל ניתן לתמוך כמעט בכל מצב בריאותי, כגון סיוע בהפגת מתח נפשי, בטיפול בכאבי שרירים, בהפרעות עיכול, סיוע בריפוי ומניעת מחלות עור, בנשימה, בשינה טובה, בשיפור הארומה והאווירה בבית ובמשרד ועוד…

לכל שמן אתרי טהור של עומר הגליל יש את התכונות הייחודיות לו. ניתן להשתמש בשמן אתרי טהור יחיד או בתערובת של שמנים אתרים טהורים נוספים וגם כתוספת לשמנים צמחיים, משחות, חמאות, קרמים, ג’לים, שמפואים, ג’לי רחצה ומוצרים טבעיים נוספים.

שמנים אתריים להרפיה כללית

שמנים אתריים איכותיים עוזרים ליצור סביבה רגועה ושלווה, שיכולה לעזור לך להירגע ולהפחית חרדה. הנה כמה מהשמנים האתריים הטובים ביותר שניתן להשתמש בהם להרפיה:

שמן לבנדר: לבנדר הוא אחד מהשמנים האתריים להרפיה. יש לו השפעה מרגיעה על הגוף והנפש, וידוע גם ביכולתו לשפר את השינה. הכי טוב הוא לפזר אותו באופן קבוע בחדר עם מבער או דיפיוזר או לדלל אותו שמן נשא כגון שמן חוחובה או שקדים, ולעשות איתו עיסוי מרגיע, שפועל פעמיים – גם המגע מרגיע, וגם הלבנדר.

שמן קמומיל: שמן קמומיל הוא עוד שמן חשוב להרפיה. יש לו ארומה מתוקה, פרחונית, והוא ידוע בתכונותיו המרגיעות. לתה קמומיל יש אפקט דומה, והוא נגיש יותר. אפשר לאייד שמן קמומיל בחלל החדר, להוסיף כמה טיפות לאמבט, או לעשות עיסוי מרגיע.

שמן ברגמוט: לשמן ברגמוט יש ריח פרשי והדרי שיכול לעזור להפחית מתח וחרדה. הוא ידוע גם ביכולתו לשפר את מצב הרוח ולקדם כניסה למצב של רגיעה נפזית. השימוש בו הוא כמו בלבנדר והקמומיל.

שמן מנטה: לשמן מנטה יש ריח מרענן וממריץ שיכול לעזור להפחית מתח ולקדם רגיעה. הוא ידוע גם ביכולתו לשפר את הבהירות הנפשית והמיקוד שהרבה פעמים נפגעים במהלך תקופה של סטרס, ומזינים מעגל חוזר של אי בהירות – סטרס – אי בהירות מוגברת.

שמן לבונה: שמן לבונה ידוע בתכונותיו המרגיעות ויכול לעזור להפחית מתח וחרדה. יש לו ארומה “עציית” חזקה, שבדילול מתאים יכולה ממש לעזור לקדם תחושות של רגיעה. 

שמן אילנג אילנג: לשמן אילנג אילנג יש ארומה מתוקה ופרחונית שיכולה לעזור להפחית מתח וחרדה. הוא ידוע גם ביכולתו לשפר את מצב הרוח ולהביא לרגיעה. 

שיטות השימוש דומות לשימוש בלבנדר או בקמומיל.

שמנים אתריים לשיפור מצב הרוח

הרבה פעמים מתח הוא דווקא תופעת לוואי של מצב רוח לא משהו. לפעמים שיפור מצב הרוח עם שמנים אתריים יכול ממש לשפר את תחושת המתח ולהרגיע מאוד בעקיפין.

שמנים טובים לשיפור מצב הרוח ולכן ולהרגעה:

שמן תפוז מתוק: לשמן התפוז יש ריח רענן, שמח ומרומם שיכול לעזור לשפר את מצב הרוח. הוא ידוע גם ביכולתו להפחית מתח וחרדה.

שמן רוזמרין: לשמן רוזמרין יש ריח עשבוני ועוצמתי שיכול לעזור לשפר את הבהירות המנטלית והמיקוד. הוא ידוע גם ביכולתו להפחית מתח וחרדה.

שמן מרווה: שמן מרווה (וגם צמח המרווה בתה, למשל) יכול לעזור לקדם רגיעה ולהפחית מתח. הוא ידוע גם ביכולתו לשפר את מצב הרוח ולשפר את מצב ההרגשה.

טיפים לשימוש בשמנים אתריים באופן כללי

כאשר משתמשים בשמנים אתריים להרגעה, חשוב להשתמש בשמנים באיכות גבוהה, טהורים וללא תוספים.

הנה כמה טיפים לשימוש בשמנים אתריים:

  1. שמנים אתריים מתחברים אלינו ברמה האישית והרגשית וכל אחד מגיב אליהם אחרת. אנחנו ממליצים להתנסות במגוון השמנים האתריים להרגעה, ניתן להריח את השמנים ישירות מהבקבוק, או להדיף לחלל החדר או הבית את השמן שבחרתם באמצעות מבער או מפזר אדים. שמן שייתן לכם תחושה של געגוע רוגע ונחמה נחמה – זה שמן שהנפש והגוף שלכם רוצים עכשיו.
  2. בשימוש על הגוף, לעיסוי למשל, חשוב לדלל את השמנים בשמן בסיס כמו חוחובה, המפ, שקדים, אבוקדו של עומר הגליל – ארומתרפיה.
  3. דילול שמן אתרי איכותי: יחס הדילול המומלץ לשמנים אתריים הוא 2-3 טיפות שמן אתרי לכל כפית שמן נשא.
  4. בדיקת רגישות: לפני מריחת שמנים אתריים על העור (גם מדוללים), מומלץ לשים על אזור קטן ולא חשוף בעור, כדי לראות שאתם מגיבים טוב לשמן, והוא מרגיע במקום לגרות.

מבער שמן אתרי או דיופיוזר הם כלים יעילים ונוחים שמאפשרים להשתמש בשמנים אתריים להרפיה ולהפחתת מתחים כל הזמן בחלל החדר או הבית

אם את בהריון או מניקה, כדאי לקבל יעוץ פרטני של מומחית ארומתרפית, כדי לוודא שהשימוש שלך בשמנים אתריים הוא בטוח.

ליעוץ אישי מקצועי ניתן ליצור קשר בטלפון או בווטסאפ: 0526257144

התחברות

עדיין לא הצטרפתם? הצטרפו עכשיו
הרשמה לאנשי מקצוע | הרשמה ללקוחות

דילוג לתוכן